Moderní společnost je mladá formující se strana, která se v současné fázi profiluje a programově vymezuje. Zaměřujeme se momentálně na formování programu a přípravu na budoucí aktivní roli na různých úrovních ve správě naší země. 

Jste zde: HomeKomentářeCyril, Metoděj, Jan Hus

Cyril, Metoděj, Jan Hus

Cyril, Metoděj a Jan Hus jsou zástupci světového názoru, který vidí tento svět jako stvoření neviditelného inteligentního Stvořitele. Koneckonců názor většiny obyvatelstva planety země.

 

Ateismus, který vládne v naší zemi, není tak samozřejmý a nehybný, jak by se zdálo. Kdo by si myslel, že ateismus bude jasným završením a důsledkem vědeckého zkoumání lidstva, ten se mýlí. Takto to nefunguje a ani nebude fungovat.

Víra v neateistické skutečnosti a v existenci neviditelné podstaty viditelného světa zde byla, je a bude. Jan Hus je obrazem pronásledování věřícího náboženským systémem. Je obrazem střetu krutého, zlého a nemilosrdného náboženského systému proti jinému smýšlení.

Někdo jiný již psal a píše v rámci série článku psaných vždy po deseti letech o vývoji třech „domů“ - křesťanského, islámského a ateistického.

Jana Husa zlikvidovala náboženská mašinérie, která se ovšem v dnešní době manifestuje především v podobě islámského domu. Válečné rozvracení některých států někdy oficiálně „nenáboženskými státy“ má na svědomí taktéž miliony mrtvých.

Jan Hus je příkladem odvahy čelit fanatickému systému v jakékoliv jeho podobě a formě. Cyril a Metoděj přinesli poselství, jehož základem má být milosrdenství, nikoli fanatické zabíjení.

Jiří Krupa

6. 7. 2015

Naposledy změněno úterý, 07 červenec 2015 09:59

Pro psaní komentářů se přihlašte

Newsletter - Info e-mail

Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlaste si příjem našeho informačního e-mailu. Newsletter Moderní společnosti Receive HTML? Kdykoli se můžete pohodlně odhlásit.

Moderní společnost přináší postoje, které ne vždy zastávají vládnoucí elity, ať už u nás v ČR nebo v EU. 

Jiří Krupa, předseda Moderní společnosti

Novinky

Go to top